Вырашальны буліт Сяргея Маляўкі прынёс “Нёману” перамогу над “Металургам”

|

Ніякіх прахадных і лёгкіх супернікаў больш не будзе. Другі этап гэта значыць, што кожны матч цяпер – напал жарсці і жорсткая барацьба. Уласна ў Жлобіне каманды і прадэманстравалі такі хакей.

Першы перыяд застаўся за гарадзенцамі. Аляксандр Маляўка адкрыў лік, а Мянцюк падвоіў перавагу.

У другім перыядзе гаспадары здолелі не толькі зраўняць лік, але i выйсці наперад.

У трэцім перыядзе “Нёман” прадэманстраваў свой характар: Яраслаў Крыстэк з перадачы Сяргея Маляўкі зраўняў лік. За чатыры хвіліны да канца асноўнага часу ў чырвона-чорных быў шанец узяць тры выязныя ачкі, але зароблены булiт не рэалізаваў Касянчук.

Такім чынам гульня перайшла ў авертайм, там супернікі мацнейшага не выявілі. А ў серыі булітаў фартуна ўсміхнулася гарадзенскай камандзе. Вырашальны буліт на рахунку Сяргея Маляўкі.

“Металург” – “Нёман” – 3:4 Б (0:2, 3:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Пасля матчу Мілаш Голань пракаментаваў перамогу над супернікам:

– Мы чакалі, што гульня зноў атрымаецца цяжкай, рыхтаваліся да яе. Першы перыяд выйгралі 2:0, стварылі яшчэ некалькі добрых момантаў. У другім усё пачалося з нашага дурнога выдалення ў сярэдняй зоне. Пасля далі суперніку шмат магчымасцей закінуць шайбу, “Металург” імі скарыстаўся. І наогул, не гулялі так, як хацелі.

За трэці перыяд хачу падзякаваць камандзе. Пахваліць хлопцаў за тое, як яны гулялі, як змагаліся. Маглі вырашыць матч у сваю карысць за чатыры хвіліны да канца, але Касянчук не рэалізаваў буліт. Тым не менш, усё роўна малайцы. Вельмі хацелі выйграць і за кошт гэтага жадання атрымалі перамогу ў серыі булітаў.

Наступны матч гарадзенцы правядуць у суботу, 28 лістапада, у Гомелі, дзе будуць гуляць супраць мясцовай каманды.

На галоўным здымку герой матча Сяргей Маляўка б’ецца з абаронцам “Металурга” Томашам Бартэйсам

фота: metallurg.zhlobin.by