Гродна. Дзембель. Спецназ

Войска – школа жыцця. На маю думку, кожны хлопец павінен прайсці гэтую школу, бо армія робіць з яго мужчыну, дае зразумець, якія ў цябе на самай справе сябры і дзяўчына.

Нацыянальны чэмпіянат: «Нёман» – «Белшына» 1:0

|

Набіраючы абароты гарадзенскі «Нёман» у хатняй гульні 14-га тура чэмпіянату Рэспублікі Беларусь па футболе абыграў бабруйскую «Белшыну» з лікам 1:0. Адзіны гол у матчы правёў Павал Савіцкі.

«Нёман» паказаў характар

|

У межах 13-га тура чэмпіянату Рэспублікі Беларусь па футболе, гарадзенскі «Нёман» гасцяваў у ФК «Мiнск». Каманды на дваіх забілі 8 галоў, канчатковы лік на табло быў 4:4. Усяго за 5 хвілін да канца матчу гродзенская дружына здолела адыграць 3 мяча!

Еўра-2012: за каго «хварэюць» гарадзенцы? (Апытанне).

|

Зусім нядаўна прагучалі першыя свісткі чэмпіянату Еўропы па футболе, які праходзіць у Польшчы і Украіне. Хтосьці стаў уладальнікам білета і паехаў на матчы, а хтосьці назірае за баталіямі Еўра -2012 у пабах ці па тэлевізару ў коле сяброў.

Нарвежскі форвард Стэфан Торэсэн пераходзіць у гарадзенскі «Нёман»

|

Як інфармуе афіцыйны сайт нарвежскага клуба «Волерэнга», у шэрагах якога Стэфан Торэсэн выступаў на працягу папярэдніх пяці сезонаў, кантракт навабранца з беларускай камандай будзе разлічаны на 1 год.

Познань і Гданьск – гэта дзесьці за горадам Гродна …

|

На афішах да Еўра-2012 Беларусь пераблыталі з Польшчай. Плакат, які стаў хітом інтэрнэту, выпушчаны ў Нідэрландах, паведамляе «Наша Ніва».

Фан-рух у стылі «GRODNO REDS»

|

Па словах знаўцаў, фан-рух GRODNO REDS у Гродне пачаў зараджацца ў 2008 годзе. Усё пачалося са звычайных праглядаў футбольных матчаў з удзелам «Манчэстэр Юнайтэд» у спорт-бары «Шайба».

Праверка сіл у перапынку: «Брэст» – «Нёман» 0:3

|

Пакуль нацыянальная каманда ўсіх узростаў ўдзельнічае ў розных турнірах і таварыскіх матчах, у нацыянальным чэмпіянаце невялікае зацішша. Каманды праводзяць зборы, ці адпачываюць. Тым часам гарадзенскі «Нёман» учора ў таварыскім матчы з ФК «Брэст» перамог з лікам 0:3.

Фестываль. Пачатак. Дождж.

|

Нават першы летні, дарэчы, халодны дождж не змог сапсаваць святочны настрой тых, хто адкрываў Фестываль нацыянальных культур, не змог астудзіць фестывальнага пылу. Літаральна за 10 хвілін да традыцыйнага праходу па вуліцах горада усё стала ажываць.