“Кубак Гродна”: зборная Беларусі захоўвае шанцы на перамогу ў турніры

|

У першым матчы дня, дзе сустракаліся пераможцы першага тура Данія і Латвія, перамогу ў найцяжэйшай барацьбе атрымалі латышы з лікам 5:1.

Першых два перыяды каманды паказалі практычна роўны хакей, латышы пераўзыходзілі суперніка толькі па кідках. Але ў трэцім перыядзе з-за выдаленняў і зняцця брамніка датчане прапусцілі шайбы, якія ў выніку прынеслі перамогу зборнай Латвіі.

Данія – Латвія 1:5

У другім матчы дня зборная Беларусі ў гульні з аўстрыйцамі паказала добры хакей і ўпэўнена абыграла суперніка, закiнyўшы яму шэсць шайбаў. У складзе беларусаў атрымалася вызначыцца і гарадзенцу Вячаславу Грэцкаму. Уласна ён і стаў героем сустрэчы. Аўстрыйцы змаглі размачыць лік толькі ў канцы матчу.

Аўстрыя – Беларусь 1:6

Такім чынам інтрыга ў турніры захавалася да апошняга дня. Матч паміж латышамі і беларусамі магчыма і выявіць пераможцу “Кубка Гродна”. Датчане таксама маюць шанцы ў выпадку перамогі над аўстрыйцамi. Калi так атрымаееца, тады пераможцу вызначаць па розніцы забітых і прапушчаных шайбаў.